Ucuz elektrik 2018

İndirimli (Ucuz Elektrik) nasıl alınır?

Elektrikti indirim 2018 yılında olduğu gibi 2019, 2020 yılları ve sonrasında da devam edecektir. Bunun nedeni ise; elektrik dağıtım şirketlerinin hızla artıyor olmasıdır. Son olarak Turkcell elektrik ve diğer firmalarında elektrik piyasasına girişi hem kampanyaların artmasında hem de fatura indirimi yapılmasında etkin rol üstlenmektedir.

Türkiye’de 13 milyon serbest tüketici ucuz elektrik fiyatları konusunda bilinçlenmeye devam etmektedir. Tabiki kafalarda bazı sorularda yok değil bunlar;

 1. Elektrik sayacım değişir mi?
 2. Elektrik değişiminde kesinti yaşanır mı?
 3. Faturam kimden gelecek?
 4. Tek fatuma yoksa 2 fatura mı ödeyeceğim?
 5. Arıza ve kesintilerde desteği kimden alacağım?
 6. Eski elektrik firmamdan ceza yer miyim?

Yukarıdaki sorular en sık karşılaştığımız sorulardır. Bu soruları kısaca şu şekilde yanıtlayabiliriz;

 1. Elektrik sayacı:  Digital sayaç olması gerekecektir. Eğer saat digital değilse değiştirilmelidir.
 2. Elektrik kesintisi: Ucuz elektrik kampanyalarından birine geçiş yaparken elektrik kesintisi yaşanmaz. Taşıma esnasında abone eski elektrik şirketi üzerinden hizmet almaya devam eder.
 3. Fatura gönderimi: Mevcutta abonenin sayacı elektrik dağıtım şirketi tarafından eski düzende okunmaya devam eder. Okunan sayacın faturası yeni elektrik tedarik şirketi tarafından gönderilir. Basılı fatura veya online olarak takip edilebilir.
 4. Faturalandırma: Elektrik firması değiştiren abone yeni elektrik şirketi tarafından düzenlenecek şekilde indirimli elektrik olarak tek fatura gelir.
 5. Arıza/Kesinti: Arıza olması veya kesintiler yeni firmadan kaynaklı değildir. Elektrik abonesi eski düzende arıza kaydı açmaya devam edebilir 186 ile telefon görüşmesi sağlayarak tıpkı eskisi gibi aynı şekilde devam eder.
 6. Cayma cezası: Eski elektrik sağlayıcısı ile sözleşmesi olan ve henüz sözleşme bitiş tarihi gelmemiş olan aboneler cayma bedeli öder. Herhangi bir elektrik sağlayıcısına geçmemiş ve taahhüt yapmamış aboneler herhangi bir bedel ödemez.

Ucuz elektrik almanın tek yolu 2 yıllık veya belirli süreler elektrik sağlayıcı firmayı değiştirerek sahip olabilirler. %5 indirim veya diğer kampanyaları tarifelere taahhütlü olarak (sözleşmeli) geçiş yapabilirler.

İndirimli elektrik başvurusu

TALEP FORMU

Yukarıdaki başvuru butonu yardımı ile fiyat teklifi alabilirsiniz. Dilerseniz kampanyalardan hemen faydalanarak daha ucuz elektrik faturası ödeyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir