İndirimli elektrik nedir, nasıl alınır?

İndirim uygulanan elektrik aboneliği

Faturaya yapılan indirimler elektrik dağıtım şirketi değiştirilerek kazanılır. Elektrik aboneliğini bir başka firmaya taşıyan aboneler bu sayede indirimli elektrik hizmeti alır. Elektrik dağıtım şirketi değiştirmek için şu 3 madde önemlidir;

  1. Serbest tüketici olmak
  2. Yıllık Yılda 2000 kWh veya üzeri tüketim yapıyor olmak
  3. 69 TL üzerinde fatura ödüyor olmak

Tek firma üzerinden elektrik alma mecburiyeti ortadan kaldırılmıştır.

Ucuz elektrik

Elektrik firmalarının fiyatları düşürmesi “Ucuz Elektrik” sağlaması ancak rekabet ortamında gerçekleşir. Rakibi olmayan firma hele ki elektrik firması ise indirimler veya fatura düşürmeye ihtiyaç duymaz. Zaten mecbur alınması gereken hizmetin bedeli neden düşürülsün ki?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile sağlanan kontrollerde piyasaya yeni giren elektrik sağlayıcılar ile rekabet ortamı artarak ekonomik elektrik faturası ödemek mümkün kılınmıştır.

Türkiye’de indirimli elektrik tarifeleri üzerinden faydalanabilecek abone sayısı ise 13 milyon üzerindedir. Elektrik aboneliği satan firmalar bu abone sayısından pay koparmaya çalışacağından fiyatlarda indirimlerin yapılması aboneyi cezbedecektir.

İndirim nasıl uygulanır?

Elektrik indirimi birim enerji bedeline uygulanarak yapılır. Santrallerdeki üretim maliyetinin karşılığıdır. Tabi evlere kadar uzanan maliyetler “enerji harici olanlar” faturaya yansımaya devam eder.

Hangi tarifeler ideal!

  1. Sabit indirimler: Hem bireysel hem de kurumsal aboneler %5 ve üzeri indirim alarak sabit kullanımına devam edebilir.
  2. Ücretsiz kampanyalar: Belirlenen ay kadar ücretsiz kullanım sağlanabilir.
  3. Hediyeli tarifeler: Kampanyalarla birlikte cihaz veya daha değişik hediyeler alınarak “abonelik sözleşmesi” imzalanabilir.

Başvuru

Başvuru Yap Teklif Al

Yukarıdaki başvuru üzerinden teklif alabilir veya aboneliğinizi başlatmak için ilk adımı atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir